Nekomata
Nekomata jest stworzeniem powstałym z kota domowego. Po okresie dziesięciu lat życia kotu miał się zacząć rozdwajać ogon i zaczęło przybywać zdolności magicznych. Kot stawał się nekomatą. Nekomata potrafi używać ludzkiej mowy, chodzić w pozycji wyprostowanej, a nawet zmieniać swą postać na ludzką. Stworzenia te bardzo długo chowają urazę. Urażony nekomata przywołuje zmarłych do osoby, która go uraziła. Zmarli nawiedzają osobę w snach. Nekomatę można udobruchać przepraszając go i dając mu jedzenie oraz poświęcając mu dużo uwagi. Dzikie nekomaty żywią się padliną i trupami. Kobiety nekomaty w ludzkiej postaci często rozsiewają wokół siebie panikę i nastrój grozy co mogło powodować choroby, a nawet epidemie. Kobiety mają często złe nałogi i nawyki i wyglądają starzej.Blog, na którym opisane są stworzenia mitologiczne i legendarne, oraz pochodzące z filmów i książek fantasy. Ciekawe opisy i barwne ilustracje mają wprowadzić Czytelnika w niezwykły, fantastyczny świat.
poniedziałek, 25 sierpnia 2014
Zębiróg Zamkogłowy
Zębiróg to duży, dwugłowy smok zaliczany do tajemniczej klasy, dawniej do klasy strachu. Mimo swych dużych rozmiarów, skrzydła zębiroga są niewielkie. Smok ma dwie głowy i dwa ogony. Na obu głowach znajdują się rogi i kolce. Lewa głowa zębiroga ma ogromne kły w całej dolnej szczęce, zaś prawa tylko z tyłu szczęki. Łuski smoka mają najczęściej kolor żółty, zielony i brązowy, spotykane są osobniki o innych kolorach. Ogień tego smoka składa się z azotanu amonu połączonego z bezwodną hydrazyną. Smoka można wytresować. Trzeba zdobyć respekt obu głów naraz. Stworzenie dorasta do około dwunastu metrów długości. Wytresowany smok trzyma się zawsze blisko swojego właściciela. Smok posiada dwie głowy, dwa mózgi, dwie różne osobowości. Jeśli obie głowy się ze sobą nie dogadają, to może mieć fatalny odczyn dla smoka. Obie głowy lubią jeść co innego - pierwsza najczęściej lubi ryby, druga plastry miodu. Jaja smoka są owalne w kolorze żółtozielonym, pokryte są czerwonymi plamkami. Głowa znajdująca się po prawej stronie zieje łatwopalnym, duszącym gazem. Lewa głowa pluje iskrami, które zapalają owy gaz doprowadzając do wybuchu. Sam gaz może powodować dezorientację. Smok boi się węgorzy i jest podatny na zapach smoczymiętki. Gdy podrapie się go pod szyją, pada jakby z rozkoszy. Kiedy głowa plująca iskrami jest mokra, nie może splunąć. Niebieski oleander wywołuje u smoka chorobę, a krzyk krzykozgona (gatunek smoka) go paraliżuje. Smoczy korzeń sprawia, że zębiróg staje się bardzo agresywny. Może być kontrolowany przez oszołomostracha (gatunek smoka). Smok jest bardzo humorzasty i figlarny. Zębiróg nie posiada jadu, chociaż niektórzy twierdzą, że wstrzykuje go zębami. Stworzenie ma rozdwojony język. piątek, 15 sierpnia 2014
Bazyliszek
Bazyliszek nazywany jest królem węży. Bazyliszek wykluwa się z jaja, które złoży siedmioletni kogut, następnie owe jajo musi wysiadywać wąż lub ropucha przez dziewięć lat. Inna wersja mówi, że jajo musi wysiedzieć sto kogutów i jeden jadowity wąż. Bazyliszek może żyć setki lat. Uważa się, że bazyliszek rodzi się raz na sto lat. Stworzenie to jest około piętnastometrowym wężem, na głowie posiada wyrostki tworzące koronę. Żywi się ptakami, ssakami i innymi gadami. Najbardziej boją się go pająki. Jad bazyliszka mogą zneutralizować tylko łzy feniksa. Stworzenie ma także toksyczny oddech. Do zabijania używa także swego spojrzenia. Ci, którzy spojrzą mu wprost w oczy giną na miejscu, ci którzy zobaczą np. odbicie jego oczu w lustrze, lub przez aparat zostają natychmiast spetryfikowani (zamienieni w kamień). Węża można zabić pokazując mu jego własne odbicie lub podsunięciem mu łasicy, która unicestwia go swoim zapachem. Zabije go również pianie koguta. Rzekomo spojrzenie bazyliszka może niszczyć kamienie i wypalać rośliny. Węże te mają żyć gdzieś na pustyniach. Nad bazyliszkiem mogą zapanować wężouści, czyli osoby potrafiące rozmawiać z wężami. Stworzenia podobno boją się nawet smoki. Podobnież jeden bazyliszek mieszka pod warszawskimi przedmieściami, gdzie strzeże ukrytych skarbów. Mimo iż stworzenie miało zostać uśmiercone, wejście do podziemi zostało zamurowane.czwartek, 7 sierpnia 2014
Szyszymora
Szyszymora lub banshee nie są groźne, ale ich potępieńcze jęki są z pewnością przerażające. Szyszymory mają bardzo wyraziste, czerwone oczy. Istoty te są przedstawiane jako wysokie, mizerne kobiety o gładkich włosach. Czasem przybierają one postać biednej staruszki, lub młodej dziewczyny o złotych włosach. W Irlandii każda rodzina miała mieć swoją szyszymorę, która ukazywała się domownikom przed ich śmiercią. Banshee czasem trzymają się z dala od ludzi błądząc po okolicznych wzgórzach lub przysiadając na murach. Czasem owa istota nie pokazuje się przed zgonem, można jednak usłyszeć jej dziwną mowę. Istoty te częstą są bardzo związane z członkami swych rodzin i potrafią iść za nimi gdziekolwiek by oni się udali, przez co są spotykane nie tylko w Irlandi, ale w całej Europie, Ameryce i na innych kontynentach.
Rogogon Węgierski
Rogogony to jedne z najbardziej agresywnych smoków. Odznaczają się niebywałą siłą i zwinnością. Smok ma żółte oczy i bordowe łuski (zdarzają się także w kolorze piasku). Jaja smoka są granitowoszare, o bardzo grubej skorupie. Smok ma na głowie rogi w kolorze mosiądzu. Młode rozbijają skorupę jaja przy pomocy kolców umieszczonych na ogonie. Smok poluje na owce i kozy, nie pogardzi także ludźmi.
piątek, 1 sierpnia 2014
Tryton
Tryton, nazywany potocznie syreną to postać człowieka, który zamiast nóg ma rybi ogon. Mają zielonkawą skórę i włosy tego samego koloru. Tak, jak u ludzi, występują u nich drobne różnice w wyglądzie. Trytony żyją pod wodą na całym świecie. Trytony budują pod wodą skomplikowane konstrukcje, służące za domy. Czasem hodują w swoich podwodnych "ogródkach" druzgotki (wodne demony), służące im za domowe zwierzątka. Pomiędzy naszą społecznością a ich nie ma wielkich różnic. Żyją podobnie jak my i są bardzo dobrze zorganizowani. Stworzenia te posiadają bardzo dziwną mowę. Pod wodą posługują się normalnym, odpowiednim dla nich językiem. Nad wodą z kolei mówią językiem trytońskim.
Subskrybuj:
Posty (Atom)